Basında Biz
Yerli bir üretim daha. Türkiye’nin Yeni Elektrikli Forklifti OKTALİFT.(İstif Material Handling)

Konya’da 2016 yılında kurulan OKTALİFT Makina ve Mühendislik San.Tic.A.Ş. AR&GE ve Devlet destekli projeler sonucunda yeni Elektrikli forklift OKTALİFT’li Türkiye piyasasına sundu.

Bu yeni oluşumla ilgili bilgisine başvurduğumuz Oktalift  Genel Müdürü Mahmut Çimen, ” Oktalift  Sekizli Makine ve Vinç San.Tic.A.Ş’nin  bünyesinde kurulmuş genç ve dinamik bir firmadır.

Oktalift, 2014 yılı itibariyle gerçekleştirilen AR&GE ve Devlet destekli projeler sonucu ortaya çıkan başarılı işlerin ülkemize katma değeri yüksek  ürünler kazandırılmasını sağlamak amacıyla 2016 yılında Konya’da kurulmuştur.

Yapılamıyanı yapmak ,söylenemeyeni söylemek başarılamayanı başarmak için azimle ve kararlılıkla çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Forkiftin proje ve üretim planlamasından tutun,parçalarının  talaşlı ve kaynaklı imalatı, montaj ve yazılım dahil tamamı  kendi bünyemizde  yerli imkanlarla yapılmaktadır. Ayrıca kendi yazılım departmanımızla dışa  bağımlılığı tamamen  ortadan kaldırarak  milli yazılımlar geliştirmekteyiz amacımız bu ülkenin olanının bu ülkede kalmasıdır.” diye konuştu.

“Kullanıcıların Yükünü Hafifletecek”

Genel Müdür Mahmet Çimen  sözlerine şöyle devam etti.  “ Yerli olması ve yabancı rakiplerinin ulaşamadığı performans ve donanım özellikleriyle  “Kullanıcıların yükünü hafifletecek” yeni nesil  forkliftimiz Türkiye pazarında kendi sınıfını  oluşturacak nitelik ve kalitedir. Oktalift’i yerli malı belgesi avantajıyla Türkiye piyasasına lansmana özel fiyatlarla sunmanın gururunu yaşıyoruz”

 Çimen, Oktalift’in teknik özellikleri hakkında da bilgiler verdi.

http://www.istifmaterialhandling.com/component/k2/item/173-yerli-bir-%C3%BCretim-daha-t%C3%BCrkiye%E2%80%99nin-yeni-elektrikli-forklifti-oktalift.html